Prawa autorskie

Wszystkie prace (zdjęcia, kolaże, grafiki, itp.) oraz teksty publikowane na tym blogu są moją własnością (jeżeli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam). Kopiowanie i zarządzanie nimi w całości lub w fragmentach bez mojego zezwolenia zabronione.*

*Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. Nr 24 poz. 83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.

sobota, 28 listopada 2015

Światowe Dni Młodzieży - "Błogosławieni miłosierni" w różnych językach

Pewnie większość osób zna albo przynajmniej raz słyszało oficjalny polski hymn promujący Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się już za rok w lipcu w Krakowie. I pewnie co najmniej połowa z tych osób słyszała przynajmniej jedną obcojęzyczną wersję tego hymnu. Jednak niewiele jest osób, które znają wszystkie zagraniczne wersje hymnu ŚDM, a pewnie jeszcze mniej zainteresowanych widziało teledyski do tych utworów – a naprawdę warto. Sama ostatnio przypadkiem trafiłam na jeden z takich teledysków, którego wcześniej nie widziałam – znałam piosenkę, ale klip był dla mnie wielkim, pozytywnym zaskoczeniem.


Dlatego pomyślałam, że warto zebrać te wszystkie teledyski razem, „do kupy”, by wszyscy zainteresowani mieli do nich łatwy, szybki dostęp, bez zbędnego, wielogodzinnego przeszukiwania internetu  - wystarczy, że ja się poświęcę ;)

Oryginalna wersja polskiego hymnu ŚDM


Wersja arabska"Bienaventurados los Misericordiosos" - Wersja meksykańska (w języku hiszpańskim)"Bienaventurados los misericordiosos" - Wersja hiszpańska"Bem-aventurados os misericordiosos" - Wersja portugalska
 


"Благословенны милосердные"
- Wersja rosyjska


Wersja włoska


"Blessed Are The Merciful" - Wersja angielska (Kalifornia)Z tego, co zauważyłam, niestety nie do wszystkich obcojęzycznych wersji powstał jakikolwiek teledysk. Co nie znaczy, że tamtych wersji nie warto znać - tamte również warto poznać ;)

Wersja słowacka


Wersja bułgarska


Wersja koreańska


Wersja chorwacka


Wersja francuska


Wersja niemiecka


Wersja ukraińskaWersja litewsko-polskaSzukając hymnów ŚDM w wykonaniu różnych krajów, znalazłam również hymny poszczególnych diecezji. Jednak uwaga! Nie są to wykonania oficjalnego hymnu, są tą zupełnie różnorodne piosenki. Więc myślę, że jak ktoś jest zainteresowany to mogą mu się spodobać ;)

Hymn diecezji tarnowskiej (SYNAJ)


Hymn diecezji zamojsko-lubaczowskiej


Hymn diecezji kieleckiej:


Hymn diecezji warszawsko-praskiej


Hymn diecezji łomżyńskiej


Hymn archidiecezji białostockiej


Hymn archidiecezji warszawskiej


Pieśń pielgrzyma- Świecy Legnicy


Hymn Grupy RedemptorWow! Nie będę ukrywała - sporo tego.I pewnie do lipca 2016 roku będzie jeszcze więcej. Na chwilę obecną słyszałam, że ma być jeszcze Hymn Diecezji Toruńskiej, więc w miarę możliwości czasowych postaram się ten wpis cały czas aktualizować. A jeśli ktoś chciałby mi pomóc przy aktualizacji tego wpisu, śmiało może zostawiać w komentarzu swoje uwagi i informacje o nowych wersjach diecezjalnych lub archidiecezjalnych hymnów na ŚDM.

Post co prawda wyszedł długi, ale zawsze możecie podzielić sobie go "na raty" i słuchać stopniowo. Przyznam się, że ja sama, choć zrobiłam dla Was post o takiej tematyce, nie znam wszystkich tych piosenek. Będę musiała mieć naprawdę "dobry nastrój", żeby je poznać, bo szczerze mówiąc, nie przepadam za piosenkami religijnymi (z kilku względów, ale za długo by opowiadać) choć zdarzają się wyjątki, które mi się podobają... zależy ;) Was mimo wszystko serdecznie zachęcam do przesłuchania tych pieśni.


Czekacie na ŚDM? 


Pozdrawiam, 
Sia ♥

5 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, sporo tego. Wszystkiego od razu nie przesłucham, ale postaram się jak najwięcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym pojechać do Krakowa w tym czasie i pojawić się na ŚDM jednak wątpię by mi się to udało :/ Koleżanki bardzo mnie zaciekawiły tym wydarzeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. słyszałam hymn ten. Całkiem wpada w ucho:)

  OdpowiedzUsuń
 4. hymn znam, ale zdecydowanie najbardziej podoba mi się w wersji hiszpańskiej, bo tego języka właśnie teraz staram się nauczyć. ;) ja się chyba raczej nie wybieram na ŚDM i nawet zastanawiam się, czy by przypadkiem wtedy z Krakowa nie wyjechać, bo na pewno miasto będzie nieźle sparaliżowane. ;/
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. ŚDM, to będzie niewątpliwie największe wydarzenie w Polsce :) Nie mogę się już doczekać! :)

  OdpowiedzUsuń