Prawa autorskie

Wszystkie prace (zdjęcia, kolaże, grafiki, itp.) oraz teksty publikowane na tym blogu są moją własnością (jeżeli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam). Kopiowanie i zarządzanie nimi w całości lub w fragmentach bez mojego zezwolenia zabronione.*

*Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. Nr 24 poz. 83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.

czwartek, 24 grudnia 2015

Kocham bardzo mocno...


Kochani, wielkimi krokami zbliża się cudowny Czas, zbliża się długo wyczekiwany  dzień Narodzenia Pańskiego. Pewnie wszyscy od wielu tygodni z niecierpliwością oczekują już na Świąte. Boże Narodzenie to doskonały czas, by spędzić chwile wspólnie z rodziną, najbliższymi, by wszystkich obdarzać miłymi słowami i ciepłym uśmiechem.

Boże Narodzenie to radosny czas! Chociaż dzisiaj nam chyba coraz trudniej jest się cieszyć z ważnych rzeczy. Zamartwiamy się błahostkami, sprawami mało istotnymi, martwimy się o swoje egoistyczne potrzeby… a zapominamy, że mamy się cieszyć z nadejścia nowej Nadziei. Bo właśnie wraz z nowonarodzonym Dzieciątkiem na świecie rodzi się nowa nadzieja; nadzieja na lepsze dni, na poprawę naszych trudnych sytuacji. To nadzieja, która nigdy nie zagasa dopóki my sami jej nie zagasimy. Dopóki jest nadzieja, zawsze jest – jeszcze jedna szansa. Tylko, czy i tym razem nie zmarnujemy tej szansy?

Pewien znany internetowy rekolekcjonista podczas głoszonych nauk przez cały Adwent powtarzał: „Pan jest blisko, stoi we drzwiach!/Co zrobisz, gdy drzwi się otworzą?”. Dzisiaj przychodzi ten czas, gdy Pan przychodzi. Czy czekasz na ten moment czy czekasz tylko na gości?

Wigilia to zawsze „zawirowany” czas. Wszyscy jeszcze „na ostatnią chwilę” coś robimy. Czegoś nie zdążyliśmy zrobić, coś jeszcze trzeba poprawić. Żeby tylko było idealnie, gdy pojawią się pierwsi goście… Nie lubię tego czasu, od zawsze u mnie słabo z organizacją (w przyszłym roku to poprawię), ale nie można także nie robić nic. Trzeba wykonać swoje obowiązki, by wieczorem, gdy pojawi się pierwsza Gwiazda, zasiąść razem z rodziną przy wigilijnym stole i wspólnie cieszyć się, że… Jest, w końcu przyszedł na świat nasz Zbawicie.

Kochani, ciężko jest u mnie ze składaniem życzeń, ale niech moje życzenia będą szczere i prosto z serca (…) 
No dobra. Nie umiem układać pięknych życzeń wierszem, a na internecie jest ich pełno. Dlatego złożę Wam nieco inne życzenia, chciałabym życzyć Wam tego, co śp. ojciec Jan Góra – wyjątkowa i niezapomniana dla mnie osoba! Niech te Święta będą dla nas inne niż co roku, niech będą wyjątkowe; przepełnione Miłością, uśmiechem, nową nadzieją. Niech przy wigilijnym stole nic nas nie podzieli, dawne żale, kłótnie i spory niech zamienią się w szczere, radosne wspólne rozmowy i kolędowanie. 
Święta niech będą w Nas.

Wesołych Świąt!

Kocham Was,
Sia
7 komentarzy:

 1. Ja również życzę Ci wszystkiego co najlepszego, a to zaangażowanie z pewnością przyda się wszystkim :) Wesołych i magicznych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wesołych świąt, dużo zdrówka i szcześcia na nowy rok!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za życzenia. Tobie również życzę spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych świąt oraz bogatego, książkowego Mikołaja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdrowych, Wesołych Świąt, spełnienia marzeń, samych sukcesów i realizacji celów oraz wszystkiego najlepszego Nowym Roku.:-)

  Pozdrawiam,
  www.kosmetykiani.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również życzę WESOŁYCH ŚWIĄT! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń