Prawa autorskie

Wszystkie prace (zdjęcia, kolaże, grafiki, itp.) oraz teksty publikowane na tym blogu są moją własnością (jeżeli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam). Kopiowanie i zarządzanie nimi w całości lub w fragmentach bez mojego zezwolenia zabronione.*

*Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. Nr 24 poz. 83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.

sobota, 3 października 2015

"Jak duch. Bez Twojego ciała jestem jak duch"Codziennie świat pędzi jak szalony, a wraz z tym światem pędzimy i my sami. Zapominamy o tym, co w życiu najważniejsze: o miłości, szczęściu, o zwykłym uśmiechu, życzliwości… Nic dziwnego, że wielu ludzi nie wytrzymuje takiego szybkiego tępa. Każdemu człowiekowi od czasu do czasu potrzebne są chwile oddechu, podczas których zastanowi się, co tak naprawdę jest dla niego ważne…

Rozmyślając o tym, co muszę zaraz zrobił, włączyłam utwór „Jak duch” Bartka Grzanka i już sam początek piosenki mnie zahipnotyzował, porwał na zupełnie inną planetę. Gdy tylko usłyszałam pierwsze dźwięki gitary akustycznej od razu w mojej głowie pojawił się spokój, a myśli na moment zwolniły. Chwile, później po przepięknym wstępie,  mogłam zasłuchać się delikatnym i niezwykle romantycznym głosie wokalisty. A następnie znowu ożywiła mnie gitara... tym razem elektryczna.

Dodatkowo, słuchając tej piosenki, ciarki miałam na całym ciele. W pokoju zawsze mam bardzo zimno, więc pomyślałam, że to może dlatego, jednak włączając utwór raz jeszcze, cała sytuacja się powtórzyła i już nie miałam wątpliwości, że to „Jak duch” wywołuje u mnie tak ogromne emocje.

Zresztą posłuchajcie sami i przekonajcie się, co to za utwór.
Na równie dużo uwagi zasługuje teledysk, który doskonale odzwierciedla klimat piosenki. Na początku klipu zobaczymy mężczyznę (tu: wokalistę), może nieco smutnego, nieco zamyślonego, ale na pewno myślącego o osobie, dla której gra i śpiewa, i w tym oddaje całego siebie. Z drugiej strony, w teledysku pojawia się kobieta (Agata Nizińska), równie tajemnicza jak mężczyzna. Być może to ona jest obiektem tęsknoty śpiewającego. Dodatkowo teledysk jest czarno-biały, co jeszcze bardziej wzbudza nieco mroczny charakter całej piosenki.

Sam wokalista o utworze mówi: "Jak duch" to rozmowa z nieobecną, to piosenka o miłości, bólu i tęsknocie, o tym, kim stajesz się w chwili, gdy czujesz, że opuszcza Cię najbliższa osoba i pozostaje Ci jedynie rozmowa z... duchem. Kiedy wypełnia Cię żal, że to, co najcenniejsze w Twoim życiu wymyka Ci się z rąk i tracisz nadzieję, że jeszcze coś jest w stanie zmienić bieg spraw, rodzi się lęk przed samotnością. Prosisz o wybaczenie, o szansę, o uznanie miłości nadrzędną wartością, celem i drogą... Czy wtedy usłyszy Cię duch? Czy uratuje Cię przed niebytem?

Bartek Grzanek, choć może na razie jest jeszcze mało rozpoznawalnym wokalistą, na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów. Autor utworu „Jak duch” jest między innymi liderem zespołu Tosteer, który na rynku muzycznym śpiewa już od 2000 roku.  Zespół ten jest laureatem najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, m.in Olsztyńskie Noce Bluesowe oraz  Blues nad Bobrem. Sam wokalista, również na swoim koncie ma wiele sukcesów, jak chociażby udział w programie The Voice of Poland, a także w 2012 roku został finalistą V edycji programu „Mam talent”.

Natomiast  sam utwór „Jak duch” to już trzeci singiel zapowiadający nadchodzący pierwszy solowy album Bartka – „Duch”, którego premiera zaplanowana jest na 16 października br. Wcześniejsze utwory poprzedzające z ów krążka: „Ikar” oraz „Szukanie” również dostarczają niemało emocji; zachwycają pięknym głosem wokalisty, a wspaniałe kompozycje muzyczne pięknie dopełniają cały utwór. Tutaj nie będę ukrywać, że szczególnie te gitary niesamowicie zauroczyły mnie w sobie ;)


Gorąco zachęcam do zapoznania się z tym utworem! Szczególnie osobom, które lubią spokojne rockowo-bluesowe ballady utwór na pewno się spodoba. Ja, nie będę ukrywać, pokochałam ten utwór od pierwszego dźwięku.

Sia.

20 komentarzy:

 1. Fajna piosenka. Bardzo ładny design bloga. Ja robiłam swój w PicMonkey.com ale na moim telefonie się nie wczytuje :) Pozdrawiam

  http://nonstopyou.blogspot.com/2015/09/autumn.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny design, ciekawy post ;)

  imdreamer02.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczna piosenka :)
  http://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze ci zobaczyłam wchodząc tutaj to nagłówek. Brava ! Ślicznie wykonany , ;) Posty również nie mają nic do zarzucenia.
  Zapraszam do mnie

  mojswiat-omnie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna piosenka. Bardzo podoba mi się twój nagłówek, nic jak tylko pogratulować pomysłu :D.
  będę tu wpadać.
  martyna-bloguje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam wcześniej tej piosenki, ale wpada w ucho. ;)
  Pozdrawiam!
  http://geekbsf.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. WOW! Bardzo fajny utwór :)) Uwielbiam takie "klimaty" ;) :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Utwór jest bardzo ciekawy, intrygujący ;)
  http://fridayp.blogspot.com/
  Enjoy! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam wcześniej o tym kawałku. Brzmi całkiem nieźle :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nigdy nie słyszałam tego kawałka, ale wpadł mi w ucho ;)

  NOWY POST!  ZAPRASZAM!
  Komentarze mile widziane ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja wolę bardziej energetyczne kawałki, ale muszę przyznać, że spodobała mi się ta piosenka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze nie słyszałam tej piosenki..
  Ale skoro piszesz to chyba warto posłuchać :).

  Zapraszam aaleksm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Wczęszniej nie słyszałam tej piosenki. Jest super :)

  Brzydki Ptak Blog

  OdpowiedzUsuń
 14. Pierwszy raz słyszę tę piosenkę. Trochę nie mój styl, ale jeśli chodzi o same słowa i przekaz to super!

  NOWY POST! Tym razem DIY, zapraszam!
  Komentarze i obserwacje mile widziane. ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń