Prawa autorskie

Wszystkie prace (zdjęcia, kolaże, grafiki, itp.) oraz teksty publikowane na tym blogu są moją własnością (jeżeli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam). Kopiowanie i zarządzanie nimi w całości lub w fragmentach bez mojego zezwolenia zabronione.*

*Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. Nr 24 poz. 83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.

środa, 9 listopada 2016

Are You Ready? - Bóg liczy na Ciebie!

28 października miałam wielkie szczęście, mogąc uczestniczyć w uwielbieniu „Are You Ready? Yes!”, które miało miejsce na Tauron Arenie w Krakowie. Ów wydarzenie było podsumowaniem Światowych Dni Młodzieży. Na stadionie zabrała się masa ludzi w różnym wieku, a ich cel był wspólny – dziękczynienie i uwielbienie Boga za owocny czas, spędzony z papieżem Franciszkiem i osobami z różnych krajów.Na stadionie byłam mniej więcej pół godziny przed rozpoczęciem i nie było jeszcze wielkich tłumów. Dopiero po 17. stadion zaczął wypełniać się coraz bardziej… choć nadal nie tak bardzo, jak się spodziewałam. Ogólnie – wkoło było sporo wolnych miejsc. No, ale cóż – ci, co nie byli, niech żałują, bo atmosfera była niesamowita!

Całe wydarzenie rozpoczęła się o godz. 17. – piętnastominutowy wstęp prowadzących… i jedziemy! W pozytywny nastrój całą publiczność wprowadził koncert zespołu NiemaGOtu, twórców hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni”. Zespół zaśpiewał kilka (tyle, ile czas pozwolił) swoich najbardziej znanych utworów, jak chociażby: „Nie mądrość świata tego”, „Nie ma Go tu, wstał!” czy Psalm 126. Oczywiście nie zabrakło również hymnu ŚDM. Zespół NiemaGOtu bez problemów – dosłownie – zerwał zebranych z krzeseł: większość osób z trybun przeszła pod scenę, ale i ci, co zostali na swoich miejscach, nie siedzieli, a wstali. Zupełnie jak w tej piosence: „Stoję dziś, swoje ręce, serce tak wyciągam. W podziwie, dla Tego, który wszystko dał”.

Po występie zespołu były czytane odpowiedzi z – cytuję: „ankiet rozesłanych na terenie Archidiecezji”. Jak się domyślacie, nie wiem o co chodzi, bo nie jestem z Archidiecezji Krakowskiej, a w mojej chyba takich ankiet nie było (nie wiem, nie znam się). W ankiecie zawarte były 2 pytania „Co powiedział Ci Papież Franciszek podczas ŚDM?” oraz „Co zamierzasz z tym zrobić?”. Niestety nie pamiętam już czytanych odpowiedzi, ale myślę, że każdy zapamiętał coś innego, dlatego warto nad tymi pytaniami samemu się zastanowić.

Później były jeszcze inne świadectwa osób uczestniczących w ŚDM: rodziny, która gościła pielgrzymów, wolontariuszy, a także samych uczestników. Po świadectwach było piękne podsumowanie ks. prof. Roberta Woźniaka, tłumacza Ojca Świętego w trakcie Światowych Dni Młodzieży oraz, na samo zakończenie, podsumowanie ks. kard. Michalika.

Tyle przed najważniejszą częścią, przed Eucharystią, której nie mam zamiaru opisywać (zbyt wielkie wyzwanie) – każda Eucharystia jest przepiękna, a ta dodatkowo była wyjątkowa z więcej powodów niż zazwyczaj!(wybaczcie jakość - słaba z dwóch powodów: 1. było ciemno, 2. dopiero "uczę się" robić zdjęcia "w ruchu".Zdaję sobie sprawę, że od tego wydarzenia minęło już sporo czasu, a ja piszę z wielkim opóźnieniem, ale… nie jest jeszcze za późno. Motywuję się i piszę ten wpis właśnie dzisiaj, żeby zdążyć zaprosić Was 13 listopada (niedziela) na wielki koncert uwielbienia „Bóg liczy na Ciebie” na Tauron Arenie w Krakowiewstęp wolny. Tym razem będzie o wiele bardziej muzycznie niż poprzednio, a koncert uświetnią m.in. Kuba Badach, TGD czy Kasia Wilk. Początek o godz. 17., ale na pewno warto być wcześniej, ponieważ tym razem może być dużo więcej osób ;) Koncert będzie także transmitowany przez TVP 1… ale jednak każdego, kto może bardziej zapraszam „na żywo” :)

Ktoś był na „Are You Ready?” lub ktoś wybiera się 13 listopada?

Czekam na Wasze komentarze.
Pozdrawiam,
Sia

1 komentarz:

  1. pamiętam, głośno było o tym wydarzeniu w Krakowie, ale nie byłam i na koncercie pewnie też mnie nie będzie, bo u rodziców wtedy zapewne będziemy. :) ale koncert zapowiada się ciekawie, więc może na chwilę uda mi się włączyć telewizor, żeby posłuchać. :)
    pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń