Prawa autorskie

Wszystkie prace (zdjęcia, kolaże, grafiki, itp.) oraz teksty publikowane na tym blogu są moją własnością (jeżeli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam). Kopiowanie i zarządzanie nimi w całości lub w fragmentach bez mojego zezwolenia zabronione.*

*Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. Nr 24 poz. 83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.

piątek, 21 marca 2014

Kobieta niezależna


To nie reklama, tylko gorąco polecam!
W wielu krajach panuje stereotyp, że w zarabianiu pieniędzy, robieniu interesów i w ogóle w wielu sprawach finansowych lepsi są mężczyźni. Kobiety natomiast lepiej radzą sobie w domu (np. w gotowaniu,  wychowywaniu dzieci, sprzątaniu, prasowaniu). I nawet, jak myślą inaczej, mają większe ambicje, nie zawsze mają odwagę by stawić temu wszystkiemu czoła i wybić się wyżej.

źródło: http://rowinskabusinesscoaching.com/Kamila Rowińska w swojej książce „Kobieta niezależna” chce pomóc kobietom odważyć się i realnie sięgnąć po to czego pragną, osiągnąć sukces!
Autorka w książce opisuje trudności w osiąganiu sukcesu na własnym przykładzie, ale i odwołuje się do licznych rzeczywistych przypadków z życia innych kobiet, z którymi miała okazje się spotkać.
W książce znajdziemy cztery wywiady z kobietami sukcesu. Cztery wywiady, czyli cztery zupełnie różne historie. Każda z tych kobiet zaczynała inaczej; nie zawsze miały łatwo, ale jedno je łączy – wytrwałość. Żadna z nich nie poddała się w połowie drogi, nie zawróciła, nie zrezygnowała z chęci osiągnięcia sukcesu, z chęci zrealizowania swoich celów, marzeń. Nie zrezygnowały, dlatego im się udało. Ich przykłady są dowodem na to, że można – nawet jeśli jest się tylko (aż!) kobietą!
Czytając wywiady z tymi kobietami, i nawet czytając to, o czym pisze sama autorka, miałam takie wrażenie, że wszystkie myślą bardzo podobnie, podobne wartości są dla niech ważne – chyba właśnie tak myślą kobiety sukcesu!

Optymizm, wiara, motywacja i determinacja – to już połowa sukcesu, reszta zależy od Twojej wytrwałości, jak długo dasz radę – wytrzymasz do końca czy poddasz się w trudniejszym momencie.

Autorka zawarła w tej książce wiele cennych wskazówek, rad, które pozwolą Ci krok po kroku doskonalić się, rozwijać, pomogą Ci radzić sobie w trudnych sytuacjach i nie poddawać się zbyt łatwo.
Dzięki ćwiczeniom umieszczonym w książce, każda kobieta indywidualnie może ocenić, na jaki „etapie niezależności” obecnie się znajduje, co powinna zmienić, poprawić i udoskonalić, by stanąć na najwyższym szczeblu, i w końcu stanąć nawet na szczycie! (Jak pisze autora [i ja zdecydowanie z tym się zgadzam]: „Na szczycie zawsze jest najwięcej miejsca i panuje tam najmniejsza konkurencja” dlatego warto na ten szczyt się wspiąć.).

Książka pomoże Ci również, jak na co dzień godzić sprawy zawodowe z prywatnymi. To bardzo ważne, by nie mieszać tych dwóch ról! One często się łączą, ale zawsze trzeba zachować umiar [nie przenosić pracy do domu i praca, by nie stała się naszym domem].

Przeczytałam tę książkę jednym tchem. Wciągnęła mnie zupełnie i bardzo mnie zainspirowała. Mimo, że niedługo kończę „dopiero”  18 lat, książka ta uświadomiła mi, że „ten czas” z niczego mnie nie zwalnia, że to już jest odpowiedni czas, by zacząć myśleć o swojej przyszłości zawodowej i… finansowej.

Gorąco polecam tę książkę każdej Kobiecie.
Bądź odważna – bądź niezależna! Jesteś tego warta – jesteś Kobietą!

Cytaty z książki:
„Kolejna rzecz, to strach przed podjęcie ryzyka. Jeśli chcemy osiągnąć coś więcej, to musimy to zrobić, czasem zagrać va banque, nie zasłaniając się innymi, działać na własną rękę.” – Beata Dethloff

„Myślę sobie też, że nie warto słuchać ludzi, którzy gdzieś komentują i oceniają. Bo ludzie widzą rezultaty, ale nie widzą często drogi. Ja wiele razy słyszałam, ile to miałam szczęścia w życiu, że mi się udało i jak fajnie teraz jest. Tylko nikt nie widział drogi, którą trzeba było przejść” – Anna Urbańska

Moje myśli po przeczytaniu książki:
Kobieta sukcesu nie poddaje się nawet, gdy nie jest tak kolorowo jak w bajce.
Kobieta niezależna to kobieta, która nie użala się nad sobą, że czegoś nie potrafi – kobieta niezależna potrafi wszystko i zawsze ze wszystkim da sobie radę, jest zaradna i samodzielna; potrafi poradzić sobie sama w „wielkim świecie”, w każdej sytuacji!
Mnie od zawsze denerwują ludzie, którzy „twierdzą”, że czegoś nie potrafią, a nawet tego nie próbowali zrobić. Ja zawsze mówię sobie, że potrafię i próbuję do skutku; a przede wszystkim – nigdy nie poddaję się na starcie!
 Książkę można zamówić: TU


SIA 

18 komentarzy:

 1. bardzo ładny blog, będę zaglądać częściej ;)
  obserwuję i liczę na rewanż ;)
  http://trzymam-pozory.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Grunt to się po prostu nie poddawać na starcie i walczyć uparcie o swoje. Po ten poradnik nie sięgnę, bo o tego typu książkach pozytywnego zdania nie mam (wyjątkiem są poradniki pisarskie i rysownicze).
  Pozdrawiam,
  electric_cat

  OdpowiedzUsuń
 3. inny stereotyp staram się obalić ja: ) Zajmując się kosmetyką :)

  Podoba mi się jak piszesz i będę tu zaglądał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super recenzja, zachecilas mnie do czytania :*

  Obserwujemy? Daj znac u mnie :*
  zapraszam: gertrama.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. słyszałam o niej, ale jakoś mnie nie zaciekawiła. ale skoro mówisz że jest dobra to może się skuszę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na początku właśnie pomyślałam - reklama. Potem zaczęłam czytać i czytać..I jednak mnie nie zainteresowała. Sama nie wiem co jest tego powodem. Takie poradniki...Lubię..Ale ten..Może :)) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowicie motywujące to jest! Ciekawa książka

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziekuję za odwiedziny i przemiłą opinię :) Z największą przyjemnością obserwuję twój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesujący opis, w sumie chętnie bym nabyła tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. nie miałam okazji przeczytać tej ksiązki.
  post naprawdę świetny :)
  http://sisterrforever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety nie mam czasu na książki...

  Zapraszam: http://malliniak.blogspot.com/2014/03/rather-be.html

  OdpowiedzUsuń
 12. nigdy nie czytałam tej książki, ale Twoja recenzja jest wspaniała!
  // dodałam Cię do obserwowanych! masz wspaniały blog.
  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. zaciekawiłaś mnie, uwielbiam motywujące książki:)
  pozdrawiam serdecznie;)
  woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Polecam książkę "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą" Ute Ehrhardt. Będzie doskonałym uzupełnieniem tej lektury. Uczy kobiety jak być asertywnym :)

  OdpowiedzUsuń