Prawa autorskie

Wszystkie prace (zdjęcia, kolaże, grafiki, itp.) oraz teksty publikowane na tym blogu są moją własnością (jeżeli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam). Kopiowanie i zarządzanie nimi w całości lub w fragmentach bez mojego zezwolenia zabronione.*

*Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. Nr 24 poz. 83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.

piątek, 24 marca 2017

#LiniaProstaO akcji, o której napiszę Wam poniżej dowiedziałam się od znajomych-znajomych. Ktoś może podzieli moje zdanie, że Facebook tylko marnuje nasz cenny czas, a jednak są ludzie, którzy wychodzą naprzeciw ze swoimi inicjatywami i oryginalnymi pomysłami.A akcja, o której nie dawno się dowiedziałam, w której biorę udział i do której chciałabym Was gorąco zachęcić nosi nazwę #LiniaProsta. Kampania powstała z okazji 21. marca – Światowego Dnia Zespołu Downa, z inicjatywy Lifetime Polska oraz Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”. Co trzeba zrobić, żeby dołączyć do akcji? Zadania są banalnie proste, pozwólcie, że zacytuję:„[Aby wziąć udział w akcji i pomóc osobom z Zespołem Downa usamodzielnić się] wystarczy, że:
1) zrobisz zdjęcie swojej dłoni z prostą linią narysowaną flamastrem,
2) wrzucisz na swój profil (pamiętaj, żeby zdjęcie było publiczne!)
3) dodasz #LiniaProsta
Tylko tyle wystarczy, by wesprzeć mieszkanie chronione prowadzone przez Stowarzyszenie "Bardziej Kochani"!


Dlaczego #liniaprosta? Bo pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniających osobę z zespołem Downa.

Za każde zdjęcie (własne lub udostępnione publicznie) oznaczone #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku telewizja Lifetime przekaże 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani na projekt „Mieszkanie chronione” pomagający usamodzielnić się osobom z zespołem Downa. Akcja #LiniaProsta trwa do końca marca 2017!

Więcej informacji o akcji znajdziecie na http://www.bardziejkochani.pl/ [lub na Facebooku]

Może piszę trochę za późno o tym, sama dowiedziałam się dopiero 21 marca, ale… akcja trwa do końca miesiąc, więc każdy jeszcze zdąży się dołączyć.
Wystarczy przełamać lenistwo (zrobienie takiego zdjęcia i dodane go na FB naprawdę zajmuje nie więcej jak 10 minut!) i nie zważać na opinie znajomych – nawet więcej – samemu zainspirować znajomych do wzięcia udziału w akcji. Tym bardziej, że nic nas to nie kosztuje, a wspólnymi siłami możemy dużo zdziałać – myślę, że też właśnie o to chodziło organizatorom akcji – żeby Facebook nie był tylko bezsensownym portalem, na którym marnujemy czas, ale żeby nas łączył w wspólnym dobru J

To jak, damy radę? Przyłączycie się – pomożecie? Serdecznie Was zachęcam!


Sia

7 komentarzy:

 1. Świetna akcja, pomagajmy... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna akcja, więcej powinni takich robić i dla innych chorych. Świetny wpis teraz wiem na czym to polega.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wiesz już, na czym to polega, to teraz możesz do niej dołączyć :)

   Usuń
 3. Przyznam, że jestem dumna z Polaków że tak licznie biorą udział w tej akcji. Powinniśmy na co dzień wspierać innych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie akcje, ciekawa jestem czy jeszcze jest aktualna, bo nie zdążyłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze aktualna. Tak jak napisałam w poście - trwa DO KOŃCA marca.

   Usuń
 5. Świetna akcja - bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń