Prawa autorskie

Wszystkie prace (zdjęcia, kolaże, grafiki, itp.) oraz teksty publikowane na tym blogu są moją własnością (jeżeli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam). Kopiowanie i zarządzanie nimi w całości lub w fragmentach bez mojego zezwolenia zabronione.*

*Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. Nr 24 poz. 83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.

niedziela, 13 lipca 2014

CCwW #4 Maria Rotkiel "Nas dwoje..."Często, w przypadku książek osób znanych, na samym początku, nawet zanim jeszcze sięgniemy po jakiekolwiek recenzje bądź opinie,  stwierdzamy, że pewnie książka ta nie jest warta czytania, że została napisana tylko dla reklamy, zysku, większej popularności i innych podobnych korzyści… Tymczasem nie zawsze tak jest!

Osobiście czytałam już naprawdę wiele książek napisanych przez osoby znane z telewizji i bardzo lubię czytać takie publikacje (skąd to uwielbienie?  lubię książki autobiograficzne, pamiętniki, dzienniki, reportaże, a nawet poradniki, czyli wszystkie takie, w których autor zwraca się bezpośrednio do czytelnika), więc z doświadczenia już wiem, że nie wszystkie „tego typu” książki są pisane tylko dla rozgłosu.

W przypadku poradników, autorzy dzielą się z nami swoim doświadczeniem, piszą o tym, z czym sami się spotkali i, w ten sposób, chcą nam podpowiedzieć, jak radzić sobie w różnych przypadkach, z różnymi problemami. Niektórzy pewnie pomyślą: co jakiś psycholog będzie radził mi, co mam robić, skoro sam wiem najlepiej, też jestem w swoich sprawach doświadczony i znam je najlepiej – to prawda, ale czasami każda wskazówka może okazać się cenna!

Opisane w książce sytuacje są z życia wzięte; każdemu z nas może przytrafić się coś podobnego, a wtedy będzie nam łatwiej zachować się w danej sytuacji, ponieważ coś na ten temat już będziemy wiedzieli.

Niewiele wiedząc często nie potrafimy sobie poradzić z różnymi sprawami. Wiele osób boi się bezpośrednio poprosić kogoś o radę, pomoc. W takich momentach bardzo pożyteczne okazują się właśnie poradniki. W takich książkach możemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących oraz kłopotliwych dla nas pytań i może tak się stać, że dzięki książce uda nam się rozwiązać swój problem.
Jednak nie zapominajmy o tym, że nie każdy problem można rozwiązać samemu. Czasami bez fachowej pomocy, twarzą w twarz z osobą doświadczoną, możemy sobie nie poradzić. W takich przypadkach książka jest dobrym przygotowaniem, ponieważ dzięki niej już pewną wiedzę w danym temacie będziemy mieli i nie będziemy czuli się całkiem „zagubieni”; dodatkowe indywidualne porady mogą sprawić, że nasze problemy skończą się całkiem, na zawsze.

fragment książki; przydatne cytaty szybko i łatwo można znaleźć

                Maria Rotkiel w swojej książce „Nas dwoje, czyli miłosna układanka” pisze o tym, jak naleźć odpowiedniego partnera oraz, jak później z nim „żyć”.
Zakochanie się to dopiero połowa sukcesu, ale jak zadbać o to, by być z partnerem jak najdłużej, byśmy czuli się w jego towarzystwie szczęśliwie, bezpiecznie, komfortowo… zawsze jak najlepiej? Między innymi tego dowiemy się z tej książki. Dzięki wielu poradom, ćwiczeniom oraz przykładom z życia wziętym łatwiej będzie zrozumieć nam pewne kwietnie i przygotować się na trudne momenty w życiu, które mogą przytrafiać się każdemu.


                Jednak książka pomaga nie tylko znaleźć idealnego partnera , ale także lepiej poznać samego siebie. Poznanie siebie jest bardzo ważne nie tylko, by znaleźć swoją drugą połówkę, ale przede wszystkim, by czuć się szczęśliwym na co dzień.
Lepiej poznać siebie pomogą nam liczne ćwiczenia, które wykonane dokładnie dadzą świetny efekt! Sama postanowiłam z tych ćwiczeń skorzystać – choć nie szukam partnera – i zauważyłam u siebie pozytywną zmianę. Nie jest to jakaś ogromna zmiana, ale na pewno – na lepsze ;)
Oczywiście, nie powinniśmy każdej porady brać dosłownie – każdy z nas jest inny, indywidualny – ale wszystkie rady zawarte w różnych poradnikach wzbogacają nas o cenną wiedzę. Gdy znajdziemy się kiedyś w podobnej sytuacji łatwiej będzie nam się odnaleźć i podjąć rozsądne, najlepsze decyzje.


opis z tyłu książki
                Książkę tę szczególnie polecam osobom, które poszukują swojego życiowego partnera, osobom, które są w stałym związku oraz tym, którzy się rozwiedli. Książka ta przeprowadza nas przez wszystkie trudne etapy związku – od wolności po małżeństwo, ale także nie pomija trudnych momentów, które mogą przytrafić się „w trakcie” (czyli, np. kłótnie, kryzysy, niezgodności), a także najgorsze, czyli rozwód. Maria Rotkiel w poradniku opisuje cenne wskazówki, jak poradzić sobie z taką sytuacją;  krok po kroku możemy znów odzyskać pewność siebie i nie załamać się!

5 komentarzy:

 1. Właśnie czekam, aż koleżanka ją przeczyta i będę mogła zatopić się w lekturze. Z tego co mi przekazywała, to książka podobno odkrywcza nie jest, rady, które tam się przewijają znane są z autopsji, ale można powiedzieć, że pomaga uporządkować od środka pewne sprawy. Bo często tak bywa, że niby wszystko już wiemy, ale gdzieś to po drodze odchodzi w zapomnienie. Ta więc na pewno po nią sięgnę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę tę publikację mojej koleżance, ona ma teraz trudny okres w związku.

  OdpowiedzUsuń
 3. o na pewno się przyda uporządkować pewne sprawy. Panią Marię bardzo lubię, zawsze fajnie się jej słucha, więc myślę, że i czytać się będzie fajnie

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna książka, mnie się bardzo podobała, ciekawe porady i tak jak mówicie może ona pomóc w kwestii uporządkowania i usystematyzowania pewnych spraw uczuciowych. Z całą pewnością warto po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 5. a już za trzy tygodnie kolejna, bardzo niecierpliwie czekam, żeby się dowiedzieć, co nam przekaże pani Maria w kolejnej książce, czytałam zapowiedź będzie o relacjach międzyludzkich, dla mnie bardzo fajnie to brzmi.

  OdpowiedzUsuń