Prawa autorskie

Wszystkie prace (zdjęcia, kolaże, grafiki, itp.) oraz teksty publikowane na tym blogu są moją własnością (jeżeli jest inaczej wyraźnie to zaznaczam). Kopiowanie i zarządzanie nimi w całości lub w fragmentach bez mojego zezwolenia zabronione.*

*Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. Nr 24 poz. 83), jakiekolwiek korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest zabronione.

niedziela, 8 maja 2016

Bóg zawsze znajdzie Ci pracę!

W dzisiejszych czasach, osób bezrobotnych lub szukających pracy jest coraz więcej. I każdy, kto przez pewien czas – nie z własnej woli – pozostawał bez pracy, doskonale wie, że ten okres do najprzyjemniejszych nie należy. Tytuł książki Reginy Brett – „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” – niesie swojego rodzaju nadzieję, że znalezienie pracy wcale nie jest takie trudne... Aż musiałam sprawdzić, czy to prawda!

Regina Brett jest felietonistką popularną na całym świecie. Jej wcześniejsze książki „Jesteś cudem” i „Bóg nigdy nie mruga” zostały przetłumaczone na wiele języków i szybko stały się bestsellerami w wielu krajach. Sama autorka jest także inspiracją dla kobiet – udowadnia, że można wyjść zwycięsko nawet z najtrudniejszej sytuacji finansowej czy zdrowotnej (pokonując raka piersi).„Bóg zawsze znajdzie ci pracę” to zbiór 50 lekcji (felietonów), z których każda coraz bardziej przybliża nas do tego, że zaczynamy dostrzegać wartość pracy. Regina Brett na własnym przykładzie udowadnia czytelnikowi, że niezależnie od niczego – zawsze można znaleźć jakąś pracę. Autorka opowiada także o swoich różnych zajęciach, które wykonywała zanim napisała swoją pierwszą książkę i została „znana”. Pracowała w kostnicy, w McDonaldzie oraz w biurze… i ta różnorodność jest chyba wystarczającym dowodem na to, że „nie zawsze jest łatwo, ale zawsze jest jakoś?” 

Dzisiejsze wyobrażenie o dobrej pracy jest różne. Boimy się podejmować wyzwania, często szukamy pracy jak najłatwiejszej lub od razu na najwyższym stanowisku. Etapy szukania pracy przez Reginę Brett też nie zawsze były łatwe, jednak dzięki temu, że poznała wartość pracy i jej sens, nauczyła się doceniać każde zajęcie. Autorka, dzieląc się swoim doświadczeniem, odpowiada na wiele, nurtujących niejedną osobę, pytań, na przykład: Jakie doświadczenie zawodowe wpisać do CV­­?, Jak zrozumieć, że dla niektórych nawet praca przy „zbiorach” może być szczytem marzeń? Czy istnieje szansa na drugie dobre wrażenie? To tylko kilka przykładowych pytań, na które Regina Brett w swojej książce przekonująco odpowiada. Tych pytań mogłabym wymyślić jeszcze setki, ale cel samej autorki jest chyba tylko jeden – uwierzyć, że Bóg zawsze znajdzie nam pracę.

I rzeczywiście – felietonistka w wielu przypadkach ma racje. Pisze w bardzo konkretny, bez owijania w bawełnę sposób, tak, że człowiek naprawdę zaczyna zmieniać swoje myślenie i zauważa jakiekolwiek szanse na znalezienie pracy – nawet domowej. W końcu – żadna praca nie hańbi, a każda – dobrze wykonana – może przynieść korzyści, przede wszystkim dla nas samych.

O twórczości Reginy Brett słyszałam już od dawna, jednak ta książka jest pierwszą tej autorki, którą miałam okazję przeczytać. Nie ukrywam, że przede wszystkim zachęcił mnie do tego sam tytuł, który w tym przypadku, dla każdej osoby szukającej pracy, z pewnością jest istotny. Zaczęłam czytać ją dość dawno – pomimo iż miałam rozpoczętych już kilka innych książek – i tak przez kilka miesięcy czytałam ją „na raty”. Ale niewątpliwie było warto. Szczególnie, moim zdaniem, dużą zaletą tej książki jest to, że jest poparta faktami z życia samej autorki. To sprawia, że porady są bardziej wiarygodne i chętniej czytelnik z nich korzysta.

Zdecydowanie polecam ją wszystkim osobom – szukającym i pracującym – obok tej książki nie można przejść obojętnie, jeżeli chce się być naprawdę szczęśliwym w pracy!

Czytaliście już jakieś książki tej autorki? Co myślicie o jej poradnikach?


Pozdrawiam,
Sia

8 komentarzy:

 1. Z chęciąją przeczytam, bo choć prace mam zapewnioną na kilka miesięcy to mogłaby mnie jeszcze natchnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że polecasz. Jesteś taką kolejną osobą. Mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już jedną czytałam podobała mi się - nakręciła mnie pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotkałam się z książkami Reginy Brett. Niektóre są nieco przesłodzone.Mimo to warto je czytać,bo są prawdziwe i inspirujące. Obecnie "na raty" czytam " Bóg nigdy nie mruga". Zachęciłaś mnie do przeczytania "Bóg zawsze znajdzie ci prace" Regina ma talent dzielenia się słowem, wiarą i przykładem. Już zgadzam się z nią w tym względzie.To prawda- Bóg pomaga znajdywać pracę wykorzystując nasze predyspozycje i talenty.Dla ludzi, którzy są zapatrzeni w priorytety, jakie dyktuje świat- stanowisko, prestiż i duża kasa-nie są to prace godne uwagi. Ale najpierw trzeba porzucić to błędne myślenie i spojrzeć na wszystko z zupełnie innej perspektywy. Dzięki za ten post! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam książki tej autorki wiele razy na półkach, ale nigdy jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z jej poradami. Nadrobię, obiecuję, tym bardziej, że moja mama jest zakochana w tych książkach i ciągle mi je poleca ;D.

  Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, Mam tę książkę. Kupiłam :) Jeszcze nie doczytałam, ale musze się wziąć :)
  Poczatek był super.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię Reginę. Czytałam tylko jedną jej książkę :jesteś cudem! troszkę za bardzo trąca katolicyzmem, ale mimo wszystko ja to kupuję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przede mną jeszcze dwie pozostałe książki tej autorki ale pewnie sięgnę tez po tą! :D
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń